IV w V kadencji posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ w Łęczycy

W dniu 12 lutego 2016r.  odbyło się VI/V kadencji posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łęczycy w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego Łęczyca.

 Posiedzenie odbyło się z udziałem  delegatów oraz zaproszonych gości: Pani  Ewy Bednarek  Członka Zarządu IRWŁ, Pana Krzysztofa  Próchniewicza Wójta Gminy Świnic Warckich , Pana  Włodzimierza Frankowskiego Wójta Gminy w Górze Św. Małgorzaty,  Pana Piotra Jabłońskiego Kierownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Łęczycy , Pana Włodzimierza Lewandowskiego  Kierownika Zespołu Doradców Rolnych w Łęczycy.

 Podczas posiedzenia Rady IRWŁ w Łęczycy  Pani Małgorzata Gabryelczak Przewodnicząca RP IRWŁ w Łęczycy omówiła  wypracowane  rekomendacje  w zakresie rozwoju rolnictwa  z ,, Okrągłego Stołu’’ w Urzędzie Marszałkowskim.

 Pan Włodzimierz Lewandowski  Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolnego w Łęczycy przedstawił   harmonogram PROW 2014-2020 z szczegółowym wdrażaniem poszczególnych rodzajów pomocy z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 w 2016r. i pierwszym trymestrze 2017r.

Pani Ewa Bednarek Członek Zarządu IRWŁ udzieliła informacji dotyczących bieżących jak i planowanych działań Zarządu IRWŁ. Zaprosiła  wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbliżających się targach,, Ferma 2016’’  które odbędą się w Łodzi oraz zaprosiła Panie z powiatu łęczyckiego w imieniu własnym i współorganizatorów na Balet  do Teatru Wielkiego z okazji dnia kobiet.

Dalsza część posiedzenia miała charakter dyskusyjny nad przedstawionymi zagadnieniami. Delegaci informowali, że napływają od  rolników zgłoszenia wymarznięcia ozimin, spowodowane brakiem okrywy śnieżnej

Iwona Sikorska

Specjalista ds. obszarów wiejskich i obsługi RP IRWŁ w Łęczycy