Rolnicy z województwa łódzkiego na targach ekologicznych TECH&BIO we Francji

Rolnicy z województwa łódzkiego, delegaci Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i przedstawiciele instytucji okołorolniczych uczestniczą w targach ekologicznych TECH&BIO w Valence, we Francji, które odbywają się w dniach 23-24 września br.

IMG_1345

Wyjazd został zorganizowany przez Województwo Łódzkie oraz Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego. Targi Tech&Bio są cykliczną imprezą, organizowaną co dwa lata przez Zrzeszenie Izb Rolniczych we Francji i departament Drone oraz region Rhone-Alpes. Celem targów jest szerzenie wiedzy, umiejętności i wymiana doświadczeń w zakresie rolnictwa ekologicznego. Na targach spotykają się rolnicy, instytucje i organizacje z całego świata.

Strona targów TECH&BIO: http://www.tech-n-bio.com/accueil.html

Oprócz uczestnictwa w targach program wizyty studyjnej przewiduje również zwiedzanie gospodarstw rolnych prowadzonych metodami ekologicznymi. Wczoraj grupa z naszego województwa odwiedziła gospodarstwo zajmujące się produkcją bydła mięsnego metodą ekologiczną, dziś zaplanowano zwiedzanie gospodarstwa w procesie konwersji z produkcji  mlecznej na mięsną oraz gospodarstwa produkującego drób i bydło mięsne. Przy okazji Targów odbywają się także konferencje tematyczne m.in. na temat: Rolnictwo ekologiczne w przyszłości – jakie perspektywy i jakie strategie?

Zaplanowano również spotkania z władzami Departamentu Drôme i Rady Regionu. Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego miał okazję wczoraj (23.09. – przyp. red.) spotkać się na targach TECH&BIO z prezesem APCA (Stałe Zgromadzenie Izb Rolniczych) Panem Guy Vasseu.

IMG_9704

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, na wydarzeniu w Valence promuje województwo łódzkie, a udział naszych rolników, przedstawicieli nauki i doradztwa związanych z rolnictwem ekologicznym, pozwala na zaprezentowanie naszych osiągnięć. Uczestnicy wyjazdu mają również możliwość zapoznania się z nowymi kierunkami rozwoju w biorolnictwie.

 logo_promuje_lodzkie