Wyjazd studyjny na Targi Ekologiczne TECH & BIO

logo_promuje_lodzkie

Województwo Łódzkie oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego są organizatorami wyjazdu studyjnego do Francji w dniach 21-25 września 2015 r.

       Głównym celem wyjazdu jest uczestnictwo w Targach Ekologicznych TECH & BIO odbywających się w miejscowości Valence w Departamencie Drôme, w dniach 23-24 września br. Targi Tech&Bio są cykliczną imprezą, organizowaną co dwa lata przez Zrzeszenie Izb Rolniczych we Francji i departament Drone oraz region Rhone-Alpes. Celem targów jest szerzenie wiedzy, umiejętności i wymiana doświadczeń w zakresie rolnictwa ekologicznego. Na targach tych spotykają się rolnicy, instytucje i organizacje z całego świata. Oprócz uczestnictwa w Targach program przewiduje również zwiedzanie gospodarstw rolnych prowadzonych metodami ekologicznymi. Przy okazji Targów odbywają się także konferencje tematyczne w których będziemy uczestniczyć. Istnieje też możliwość spotkania z władzami Departamentu Drôme i Rady Regionu.

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, na wydarzeniu w Valence, zamierza promować województwo łódzkie. Udział naszych rolników, przedstawicieli nauki i doradztwa związanych z rolnictwem ekologicznym, pozwoli na zaprezentowanie naszych osiągnięć, a także umożliwi poznanie nowych kierunków rozwoju w biorolnictwie.