Szkolenie rolników w Małopolsce

W dniach 19-21 września 2014 r. odbyło się szkolenie wyjazdowe dla rolników, liderów lokalnych społeczności (osób aktywnych, zmieniających swoją najbliższą okolicę) oraz przedstawicieli lokalnych grup działania z województwa łódzkiego. Szkolenie organizowane było przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego we współpracy z Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego.

Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z zasadami finansowania WPR na lata 2014-2020, funkcjonowaniem LGD, rozwojem gospodarstw agroturystycznych jako dodatkowego źródła dochodu w gospodarstwach rolnych na terenie województwa małopolskiego, a także  możliwości pozyskania środków unijnych przez rolników w nowym okresie finansowania.

Uczestnicy szkolenia odwiedzili dwa gospodarstwa ekologiczne: gospodarstwo pana Kazimierza Furczonia oraz Janiny i Bolesława Bobaka specjalizujących się w produkcji oscypków. Mogli także zobaczyć jak wygląda produkcja wyrobów mlecznych w Zakładzie Produkcji Mlecznej w Nowym Targu oraz wizytować  w gospodarstwie rodzinnym PPUH Tłocznia Maurer, które zajmuje się produkcją naturalnych soków owocowych i warzywnych.

(Źródło: KSOW)